Sierżant Borsuk na posterunku

Region

Bez wątpienia bezpieczeństwo jest sprawą kluczową. Dzieci z regionalnych przedszkoli i szkół podstawowych miały okazję poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa dzięki sierżantowi Borsukowi z Komendy Stołecznej Policji.

Policyjna maskotka stała się dla najmłodszych źródłem wiedzy. Borsuk jeździł po lokalnych placówkach i edukował dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy też zachowania podczas spotkania z nieznaną osobą. – Sierżant Borsuk tłumaczył dzieciom jak właściwie przejść przez jezdnię czy też jak poruszać się na rowerze. Ważnym elementem była nauka numerów alarmowych. Przy okazji sierżant Borsuk tłumaczył jakie informacji należy przekazywać w sytuacji zagrożenia – opisuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Podczas spotkań poruszane były różne tematy. Sierżant Borsuk mówił nie tylko o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. – Tematy były przygotowywane w zależności od wieku słuchaczy. Sierżant Borsuk poruszał inne treści podczas spotkań z przedszkolakami, a inne w trakcie zajęć z uczniami szkoły podstawowej. Dzieci uczyły się jak zachować się podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem. Sierżant Borsuk wprowadził zabawę w żółwia, która pomogła zobrazować właściwe zachowanie w sytuacji zagrożenia. Z kolei w klasach trzecich rozmawiano o bezpieczeństwie w sieci. Pojawiły się również zagadnienia z zakresu zachowania w przypadku spotkania z obcą osobą  – wymienia asp. Kańka.

Sierżant Borsuk stał się swoistą atrakcją dla wielu uczniów. Podczas wizyt maskotki na ich twarzach pojawiał się uśmiech. – Niektóre z dzieci nie dowierzały, że widzą borsuka. Na wszystkich twarzach było widać radość. Dzieci fajnie się bawiły i chciały uczestniczyć w zajęciach. Warto zauważyć, że najmłodsi mieli wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Nauczyciele zwracają uwagę na takie kwestie i tłumaczą uczniom jak należy zachować się w określonych sytuacjach – tłumaczy rzecznik pruszkowskiej policji.

Od września sierżant Borsuk odwiedził 17 placówek. Policyjna maskotka prowadziła zajęcia w placówkach w Brwinowie, Pruszkowie, Piastowie, Woli Krakowiańskiej, Młochowie, Michałowicach, Otrębusach i Nowej Wsi. Udział w spotkaniach wzięło 1846 dzieci. Teraz sierżant Borsuk udał się na odpoczynek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.