Seria kolizji i wypadków. Policja apeluje o ostrożność

Region

Czarna seria na drogach powiatu pruszkowskiego. Tylko w minioną środę doszło do 11 kolizji i wypadków, w czwartek do 10 takich zdarzeń. Policjanci apelują do kierowców o czujność.

W środę rano do wypadku doszło na trasie S8 na wysokości miejscowości Opacz Kolonia, gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. – Kierujący pojazdem Seat w trakcie zmiany pasa ruchu nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego najechał na poprzedzający go samochód marki Citroen, którego kierowca w następstwie uderzenia, najechał na również poprzedzający go pojazd marki Audi. W trakcie zderzenia w pojeździe marki Citroen z fotelika wypadło 15-sto miesięczne dziecko, musiało zostać odwiezione do lekarza – informuje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Więcej na ten temat tu.

Do kolizji dwóch pojazdów doszło m.in. także na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ireny, gdzie kierująca pojazdem marki Citroen nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej BMW. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń, ale na miejsce musiała być wezwana załoga straży pożarnej. „Na gorąco” informowaliśmy o tym tu.

Chwilę później w miejscowości Pęcice, kierujący pojazdem marki Daewoo na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wpadł do rowu, samochód dachował. Na szczęście kierujący mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, sam wydostał się z pojazdu.

Niestety w czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego również mieli ręce pełne roboty. – Na terenie powiatu doszło do 10 kolizji. Najczęstsza przyczyna to brak ustąpnienia pierwszeństwa lub najechanie na auto jadące z przodu – wyjaśnia przedstawicielka pruszkowskiej policji. – Pamiętajmy! W okresie jesienno-zimowym warunki pogodowe bywają różne. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi dbać o bezpieczeństwo. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć przestrzegając przepisów ruchu drogowego i stosując zasadę ograniczonego zaufania – przypomina st. asp. Dąbrowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.