ŚDS oficjalnie otwarty!

Pruszków

Wczoraj, 18 lipca odbyło się uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruszkowie. Budynek i cały teren przy ul. 3 Maja 56A zmienił się nie do poznania.

Jeszcze w ubiegłym roku Środowiskowy Dom Samopomocy mieścił się w Brwinowie. Placówka mieściła się tam od ponad 18 lat. Po długich staraniach Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym udało się pozyskać budynek w Pruszkowie przy ul. 3 Maja 56A. Obiekt nie był w idealnym stanie i trzeba było wiele pracy oraz funduszy żeby przystosować go do odpowiednich standardów, ale udało się.

Jak zmienił się budynek? – Cała piwnica została wyremontowana, parter, klatki schodowe, zagospodarowany cały teren na zewnątrz. Oprócz tego wykonano drogę przeciwpożarową i wszelkie przyłącza m.in. wodociągowe. Obiekt jest zupełnie nowoczesny, spełnia wszelkie wymogi i standardy jakie będą obowiązywać w 2018 r. w stosunku do tego typu budynków – mówi Andrzej Rybus, prezes pruszkowskiego koła PSOUU.

Wnętrze zostało podzielone na nowo. – Budynek wyposażyliśmy m.in. w pracownię kulinarną z wentylacją i klimatyzacją, pomieszczenie jadalni, pokój plastyczny, pracownię techniczno-stolarską i multimedialną, pralnie, spiżarnię, trzy łazienki – mówi Rybus. – Na zewnątrz pojawiły się nowe nasadzenia oraz miejsca parkingowe – dodaje.

Tak naprawdę obiekt był skończony już 23 czerwca, a 11 lipca przeszedł wszystkie odbiory techniczne. – Koszt całej przebudowy to około 2 mln zł – podkreśla Rybus.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.