Ściekowe inwestycje w gminie Nadarzyn

Region

Budowa sieci kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Wolicy oraz rozbudowa oczyszczalni w Nadarzynie - to inwestycje, które mają bardziej ucywilizować gminę Nadarzyn w ciągu najbliższych lat.

Pierwsze efekty tych działań będzie widać już we wrześniu. Wtedy zakończy się pierwszy etap rozbudowy oczyszczalni ścieków w Nadarzynie. Dzięki temu do systemu będzie mogła być podłączona np. Strzeniówka. Cała rozbudowa ma zakończyć się 14 stycznia przyszłego roku. Koszt tej inwestycji to blisko 4 mln zł.

Znaczna poprawa w kwestii kanalizacji ściekowej nastąpi w Wolicy. Obecnie budowana jest tam oczyszczalnia ścieków za ponad 5 mln zł. Plany zakładają zakończenie prac na koniec tego roku, ale termin ten może być skrócony.

– Sama sieć kanalizacyjna jest planowana na styczeń 2013 roku. Jeśli szybko oddamy oczyszczalnię do użytku, to będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie do budowy sieci – powiedział nam Janusz Augustyniak, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Nadarzyn.

Teraz powstaje kanalizacja pod ul. Zieloną. Potem prace przeniosą się na ul. św. Piotra i Pawła oraz Ogrodową. Nie można jednak dokładnie określić, w jakim tempie potoczy się ta inwestycja.

– Jest wysoki poziom wód gruntowych. Poza tym prace zależą od pogody. Stąd nie określaliśmy wykonawcy ścisłych terminów – tłumaczył Augustyniak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.