Są wyniki sekcji zwłok siedmiolatka

Raszyn

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie zajmuje się sprawą śmierci siedmioletniego chłopca, do której doszło na początku miesiąca w Raszynie. Znane są już wyniki sekcji zwłok. Prokuratura zleciła dalsze badania.

Mowa o zdarzeniu, które miało miejsce 1 października około 20.30 w Raszynie. Siedmiolatek pochodzenia hinduskiego wdrapywał się na szafę. Chłopiec spadł z mebla, a po chwili ten przewrócił się na niego. W wyniku odniesionych obrażeń dziecko zmarło na miejscu. Pruszkowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok. – Wynika z niej, że śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń czaszkowo-mózgowych. Pobrano materiał do dalszych badań. Na ich wyniki trzeba jednak poczekać. Prawdopodobnie będą znane za 2-3 miesiące – mówi Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Jak wcześniej ustalono, chłopiec w chwili zdarzenia znajdował się pod opieką najbliższych. Nie wiadomo, czy opiekunowie odpowiedzą za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Kluczowe mogą okazać się zeznania świadków. – Wszystkie osoby z rodziny siedmiolatka zostaną przesłuchane. Dotychczas przeprowadziliśmy wspomniane czynności z dwiema osobami – podaje prokurator Zwoliński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.