Są chętni do zlikwidowania bramek na A2

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na projekt i wykonanie robót związanych z likwidacją wysp znajdujących się na autostradzie A2 na wysokości Brwinowa.

Udział w przetargu wzięły dwie firmy. Pierwsza z nich – Planeta zaproponowała niemal 4 mln zł, zaś Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego zaoferowało ponad 4,5 mln zł. Teraz oferty będą badane i oceniane pod kątem formalnym, terminu wykonania, okresu gwarancji i ceny.

Do 30 czerwca wybrany wykonawca ma zaprojektować i wykonać roboty polegające na demontażu wysp (i innych urządzeń), które znajdują się w przygotowanych miejscach poboru opłat, odtworzeniu nawierzchni i wykonaniu oznakowania poziomego.

Po zrealizowaniu robót, zniknie zwężenie na A2 w rejonie Brwinowa. W miejscu byłego już placu poboru opłat autostrada będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy robót, a docelowo ma mieć trzy pasy.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Są chętni do zlikwidowania bramek na A2”

 1. Wilku Starszy pisze:

  Nie dowiedzieliscie sie jaki jest budzet inwestora?
  On wynosi 1.5 mln czyli oferty przekraczaja go ponad dwukrotnie. Czyli jesli GDDKiA nie zdecyduje o dosypaniu kasy to znowu bedzie bez rozstrzygniecia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły