S8 we wtorek czy poźniej?

Region

Prawdopodobnie we wtorek kierowcy pojadą trasą S8 – powiedział TVN Warszawa Marcin Hadaj, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zależy to jednak od inspektorów nadzoru budowlanego, którzy mają wydać decyzję o dopuszczeniu trasy do ruchu.

Tymczasem nadzór budowlany zapowiada, że po zastrzeżeniach zgłoszonych przez GDDKiA chce dokładnie przyjrzeć się inwestycji. Inspektorzy nadzoru mają ją kontrolować w poniedziałek lub wtorek. Niewykluczone więc, że do wtorku pozwolenia na użytkowanie trasy jeszcze nie będzie.

Według GDDKiA, liczba usterek na trasie jest bardzo długa. Jakość tej drogi nie idzie w parze z ceną, jaką za nią zapłacono. 10 km S8 kosztowało bowiem ponad 2 mld zł – to najdroższa droga w Polsce. Niewykluczone jednak, że z powodu licznych usterek, wkrótce po oddaniu do użytku trzeba ją będzie ponownie zamknąć i poprawić. Zgodnie z kontraktem, wykonawca ma rok na usunięcie usterek powstałych podczas budowy.

Jeśli nawet trasa zostanie otwarta we wtorek, to kierowcy i tak będą mogli korzystać tylko z odcinka od Powązek (gdzie droga połączyła się z ul. Armii Krajowej) do węzła Mory na przecięciu z trasą poznańską. Po to, by można było pojechać dalej, aż do Konotopy, potrzebne jest dociągnięcie do tego miejsca autostrady A2. Połączenie z A2 planowane jest na maj 2012 r. Na trasie będą cztery węzły: Mory (skrzyżowanie z trasą na Poznań), przy ul. Warszawskiej we wsi Blizne w gminie Babice (skrzyżowanie z drogą na Sochaczew), z ul. Lazurową oraz z Trasą Armii Krajowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.