Ruszyły odbiory na przejazdach WKD

Kolej

Półrogatki i nowa sygnalizacja na ośmiu przejazdach przez tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej, choć pojawiły się już jakiś czas temu, do tej pory były nieczynne i owinięte czarną folią. W ciągu kilku najbliższych dni zostaną uruchomione.

Przewoźnik rozpoczął komisyjne odbiory instalacji na przejazdach. Na pierwszy ogień poszła przeprawa w Kadach. – Pierwszym z ośmiu obiektów, na którym przeprowadzono czynności odbioru końcowego jest przejazd zlokalizowany w km 29,881 linii kolejowej nr 47 w ciągu ul. Środkowej w miejscowości Kady (gmina Grodzisk Mazowiecki), na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska – informuje WKD.

Jak wygląda procedura? – Odbiory odbywają się w ramach komisji złożonych m.in. z przedstawicieli zarządcy infrastruktury kolejowej, służb Policji oraz zarządcy infrastruktury drogowej. Po zakończeniu czynności odbioru końcowego na danym obiekcie w ramach weryfikacji poprawności funkcjonowania wszystkich zabudowanych elementów infrastruktury następuje jej ostateczne udostępnienie dla wszystkich użytkowników – wyjaśniają kolejarze.

Jeśli odbiory zakończą się pomyślnie, półrogatki zostaną wkrótce uruchomione na przeprawach w Kaniach (ul. Piłsudskiego), Otrębusach (na przejazdach w ciągu ul. Natolińskiej oraz Przejazdowej), w Grodzisku Mazowieckim (ul. Piaskowa). W pozostałych czterech miejscach (ul. Żółwińskiej w Owczarni, ul. Średniej oraz Łąkowej w Milanówku, ul. Środkowej w Kadach) działać będzie nowa sygnalizacja.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.