Ruszyło utwardzanie dróg

Grodzisk Maz.

Drogowcy rozpoczęli remont Alei Sadowej w Książenicach, ul. Przesmyk w Kałęczynie, ulic Figowej, Chabrowej i Oliwkowej w Opypach, ul. Okólnej w Grodzisku Mazowieckim oraz ul. Środkowej w Kadach.

Dziurawe i podniszczone drogi dają się we znaki szczególnie wiosną, kiedy odpuszczają ujemne temperatury i znika śnieg. Spod niego wyłaniają się jeszcze większe ubytki niż dotąd. Dlatego, tradycyjnie już, o tej porze roku najwięcej do zrobienia mają drogowcy. Do pracy ruszyli właśnie na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. – Po przerwie zimowej ruszyły prace związane z modernizacją dróg na terenie naszej gminy w technologii destruktu asfaltowego – informuje grodziski urząd.

Efekty widać już gołym okiem. Ale to nie koniec. Ulicę Środkową w Kadach czekają dalsze zmiany. – Ta ostatnia zyska nową nawierzchnię również na fragmencie ul. Kadowskiej i ul. Staszica w Milanówku. W ramach zawartego porozumienia, włodarze Milanówka uwzględnią w swoich planach utwardzenie ulic Wojska Polskiego i Chopina na terenie naszej gminy – czytamy w komunikacie.

W kolejnych miesiącach drogowcy pojawią się także na ul. Pułaskiego w Grodzisku, ulicach Księżycowej, Wylotowej, Mlecznej i Gruntowej w Kozerkach oraz ul. Szoslanda w Adamowiźnie. – Zakończenie całości prac przewidujemy do lipca 2017 w efekcie których zostanie wzmocnionych i zmodernizowanych ponad 16 km dróg gminnych – zapewnia grodziski urząd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.