Ruszają konsultacje w sprawie Żółkiewskiego, Ogińskiego, Barcewicza

Piastów

W Piastowie rozpoczynają się konsultacje społeczne przebudowy i budowy ciągu ulic Żółkiewskiego, Ogińskiego i Barcewicza. Inwestycja nadal budzi wiele emocji wśród mieszkańców.

To kontrowersyjne przedsięwzięcie część mieszkańców nazywa „małą obwodnicą”, władze miasta odpierają jednak zarzuty o wprowadzenie tam szybkiego ruchu. Trudno tu jednak o porozumienie. Obie strony pozostają przy swoich argumentach. Protestujący mieszkańcy przekonują, że przebudowa sprowadzi pod ich okna ciężki i wzmożony ruch. Władze miasta twierdzą, że wręcz przeciwnie – poprawi się komfort i bezpieczeństwo.

Obie strony będą mieć teraz możliwość jeszcze raz podyskutować na ten temat. W Piastowie ruszają bowiem konsultacje społeczne w tej sprawie. Zakończą się dopiero po wakacjach. – Burmistrz miasta Piastowa dnia 7 czerwca 2017r zarządził przeprowadzenie w dniach 25 czerwca – 10 września konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Piastowa w sprawie realizacji inwestycji miejskiej „Budowa i rozbudowa dróg publicznych – ulic: Stefana Żółkiewskiego, Michała Ogińskiego, Stanisława Barcewicza wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Piastowie” – informuje piastowski magistrat.

W ramach konsultacji odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsza zaplanowano 5 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury. Swoje uwagi można też zgłaszać pisemnie na formularzu dostępnym na stronie internetowej urzędu.

Pełny opis inwestycji dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.