Rusza mundial. Gdzie strefy kibica w regionie?

Region

Rozpoczyna się wielkie piłkarskie święto, czyli Mistrzostwa Świata w Rosji. Już we wtorek pierwszy mecz rozegra reprezentacja Polski. Ten i pozostałe mecze będzie można obejrzeć w grodziskiej strefie kibica oraz na stadionie MOSiR w Piastowie.

Z występem polskiej drużyny w Rosji wiele osób wiąże bardzo duże nadzieje. Po dobrym występie na Mistrzostwach Europy dwa lata temu i udanych kwalifikacjach mundialowych, apetyt rośnie. Szczególnie, że sami piłkarze udowadniają swoją formą, że nie są to oczekiwania na wyrost. Pierwszy pojedynek Polaków już w najbliższy wtorek. Nasi piłkarze zmierzą się z reprezentacją Senegalu. W kolejnych meczach ich przeciwnikami będzie Kolumbia i Japonia.

Gdzie kibicować naszym? Wszystkie mecze mundialu i oczywiście drużyny Adama Nawałki będzie można oglądać w strefie kibica w Grodzisku Mazowieckim. – Jest piękna strefa kibica przy stadonie Pogoni, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie można tam oglądać wszystkie mecze, nie tylko naszej reprezentacji – zapewnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. I zapowiada, że sam w najbliższy wtorek wybiera się tam, aby obejrzeć pierwszy występ Polaków.
 

Również Piastów zorganizaował specjalne miejsce do wspólnego kibicowania. – W Piastowie fani futbolu i nie tylko wszystkie mecze tych mistrzostw będą mogli obejrzeć w strefie kibica, którą zorganizowano na terenie MOSiR-u. Strefa już nabiera kształtów. Będzie wygodnie, kolorowo, wesoło i sportowo. Zapraszamy serdecznie piastowian do wspólnego kibicowania! Oczywiście, wszyscy najmocniej trzymamy kciuki za polską reprezentację! – zaznaczają organizatorzy.

Strefy kibica niestety nie będzie w Pruszkowie. Było podejście do jej organizacji, ale nie udało się. Dlaczego? – Przekroczyło to nasze możliwości finansowe. Chodzi głównie o kwestie związane z reklamodawcami, którzy mają duże obostrzenia wobec stref. Nie ma możliwości sprzedaży jakichkolwiek innych produktów niż te od sponsorów głównych. Drugi aspekt to odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie terenu – tłumaczy Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. Jak dodaje, trwają jeszcze starania, aby małą strefę kibica uruchomić przynajmniej na mecze reprezentacji Polski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.