Rusza budowa parkingu, zamknęli ul. Hallera

Piastów

Za dwa miesiące w Piastowie ma powstać parking „Parkuj i Jedź”. Na czas robót zamknięta dla ruchu została ul. J. Hallera na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Warszawskiej.

Parking ma powstać poza pasem drogowym, między nasypem drogowym ul. Wojska Polskiego a ul. Hallera. Na budowę „Parkuj i Jedź” Piastów otrzymał 720 tys. zł w ramach dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. –  Przedmiotem inwestycji jest budowa 62 miejsc postojowych, w tym 4 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, w rejonie skrzyżowania z ulicą Lwowską powstanie wiata dla rowerów z możliwością ładowania rowerów elektrycznych (zasilanie autonomiczne za pomocą paneli słonecznych). Na inwestycję składają się: remont nawierzchni ulicy, remont i budowa chodnika, budowa zatok postojowych, remont zjazdów, budowa odwodnienia w zakresie budowy wpustów, przykanalików, kolektora deszczowego – poinformował piastowski magistrat.

Od środy (20 września) ul. Hallera,  na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Warszawskiej, została zamknięta na blisko dwa miesiące. Piastowski magistrat uczula również kierowców na zakaz parkowania na przebudowywanym odcinku drogi.

Za realizację zadania wykonawca otrzyma ponad 1,6 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to 15 listopada br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.