Rusza akcja „bezpieczne ferie”

Region

Ferie zimowe w województwie mazowieckim zaczynają się już w poniedziałek, ale fala wyjazdów już w najbliższy piątek. Policjanci ruszają z działaniami w ramach akcji „bezpieczne ferie”.

Od piątkowego popołudnia policjanci na drogach powiatów grodziskiego i pruszkowskiego będą prowadzić kontrole drogowe. – Standardowo będziemy prowadzić akcje na drogach wyjazdowych. Kontrole będą polegały na sprawdzeniu trzeźwości kierowców, tego jak zabezpieczony jest przewożony bagaż, czy dzieci jeżdżą w fotelikach. Kontrolujemy oczywiście również prędkość – mówi nam asp. Karlina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci apelują również o odpowiednie zabezpieczanie domu i mieszkania przed wyjazdem. Należy pamiętać o zamknięciu wszystkich okien, tych na poddaszu, garażu i piwnicy również – zaznacza Kańka.

Nieoceniona będzie również czujność sąsiada. Warto poprosić go nie tylko o zwracanie uwagi na kręcące się w pobliżu domu czy na klatce schodowej osoby. – W miarę możliwości można poprosić o opróżnianie skrzynki na listy. Przepełniona jest sygnałem dla włamywaczy – dodaje asp. Kańka.

Policjanci będą prowadzić również kontrole pieszych. Zgodnie z przepisami poza terenem zabudowanym należy nosić odblaski. – Będziemy kontrolować również pieszych w terenie zabudowanym. Nie będziemy ich karać mandatami ale podkreślać, że nawet w mieście warto być lepiej widocznym – zaznacza rzeczniczka pruszkowskiej policji.

Funkcjonariusze podkreślają również, że należy zamykać drzwi od mieszkania nawet gdy jesteśmy w domu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.