Rozpisali konkurs na kampus edukacyjny

Michałowice

Zapowiadany przez władze Michałowic konkurs na koncepcję architektoniczną kampusu edukacyjnego w Regułach został już ogłoszony. Chętni mogą zgłaszać swoje pomysły.

Na podstawie zwycięskiej koncepcji przygotowany zostanie projekt budowlany, a następnie sama inwestycja. Sporo więc od tego rozstrzygnięcia będzie zależeć. Jakie są zasady konkursu? Podzielono go na dwa etapy. W pierwszym wybranych zostanie nie więcej niż pięć najlepszych opracowań studialnych. Ich autorzy zaproszeni zostaną do udziału w drugim etapie. – Zadaniem konkursu jest wyłonienie […] projektów zagospodarowania terenów przy Urzędzie Gminy Michałowice w Regułach, które mogą zostać wykorzystane przy formułowaniu wytycznych do zmiany MPZP oraz najlepszej pracy konkursowej/najlepszych prac konkursowych przedstawiających spójną koncepcję obiektu przedszkola w Regułach – czytamy na stronie konkursowej.

Główne kryteria oceny to m.in. atrakcyjność rozwiązań architektonicznych, funkcjonalnych i przestrzennych przedszkola i zagospodarowania terenu, trafność przyjętych rozwiązań energoefektywnych i proekologicznych budynku i zagospodarowania, a także ekonomika kosztów użytkowania.

Autor najlepszej pracy zaproszony zostanie do negocjacji dotyczących przygotowanie dokumentacji projektowej przedszkola. Otrzyma też nagrodę w wysokości 45 tys zł.

Termin składania prac konkursowych to 19 sierpnia tego roku. 28 sierpnia poznamy werdykt Sądu Konkursowego. Zasiedli w nim m.in. wójt Małgorzata Pachecka i specjaliści ze Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Rozpisali konkurs na kampus edukacyjny”

 1. kwas pisze:

  Tu kampus, tu parking, a kiedy wreszcie wspólny bilet WKD-ZTM do Reguł i dalej? To była obietnica wyborcza. I co? Figa.

 2. bolek pisze:

  rozdawnictwo kasy jak w pis, by tylko zaciemnic obraz braku kompetencji, wiedzy i checi.

 3. Otu pisze:

  Tylko przedszkole? Szkoła też by się przydała.

 4. picollo@tube pisze:

  Very much rzeczonych kampusów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły