Rozmowy o inwestycjach drogowych w Brwinowie

Brwinów

Rafał Rajkowski, nowy członek zarządu województwa mazowieckiego spotkał się Arkadiuszem Kosiński, burmistrzem Brwinowa. Tematem rozmów były inwestycje na drogach wojewódzkich.

Rajkowski odpowiada za pracę Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury na Mazowszu. Wizyta była doskonałą okazją do poznania gminy Brwinów oraz zaznajomieniem się z jej drogowymi problemami.

Poruszono wiele kwestii związanych z nowymi inwestycjami. Burmistrz mówił o drodze wojewódzkiej nr 720 (Błonie-Nadarzyn – przyp. red.), która na terenie Brwinowa nie została w całości wyremontowana. Chodzi o odcinki na ul. Pszczelińskiej. Protesty ekologów spowodowały konieczność aktualizacji dokumentacji projektowej dla jednego z fragmentów ulicy. Kolejnym niebezpiecznym punktem jest skrzyżowanie ul. Biskupickiej z Marszałka Piłsudskiego oraz Armii Krajowej. Została już sporządzony już projekt w celu wybudowania w tym miejscu ronda. Jednak koszt inwestycji to ok. 2 mln zł. Burmistrz zaproponował wsparcie, które wynosi ponad pół miliona zł.

Ponadto powinno powstać kolejne rondo, aby zmienić geometrię jednego ze skrzyżowań. Dla zrealizowania inwestycji konieczny byłby wykup od Lasów Państwowych. Chodzi o przebudowę dróg od ul Natalińskiej do siedziby zespołu Mazowsze. – Docelowo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej ul. Natalińskiej i drogi gminnej ul. Piaseckiego należy wybudować rondo – podkreślał burmistrz Kosiński.

Również poruszono temat drogi wojewódzkiej nr 719. Są tam niebezpieczne skrzyżowania takie jak: ul. Warszawskiej z ul. Piłsudskiego i Kolejową w Kaniach oraz ul. Obwodnica z ul. Kępińską w Brwinowie. Burmistrz zaproponował wybudowanie dodatkowych pasów do lewoskrętu oraz budowę sygnalizacji świetlnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.