Rozjeżdżają zielony teren szkoły

Brwinów

Mieszkańcy skarżą się na osoby, które mimo dostatku miejsc parkingowych „rozjeżdżają” zielony teren liceum ogólnokształcącego im. Iwaszkiewicza w Brwinowie.

Z problemem tym zwróciła się Ewa, jedna z mieszkanek Brwinowa. – Nauczyciele na terenach zielonych szkoły przy ul. Żurawiej 16 zrobili sobie parking. Jest tam otwarta zielona brama, przez którą samochody wjeżdżają i niszczą zieleń. Jeszcze przed remontem ul. Żwirowej wszyscy parkowali auta gdzie popadnie bo był problem z miejscami. Ale teraz gdy wybudowano kilkadziesiąt miejsc parkingowych sytuacja się zmieniła. Niestety osoby, które powinny dawać dobry przykład idą na łatwiznę – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Sprawa jest o tyle kuriozalna, że w rejonie wokół szkoły do dyspozycji kierowców jest ok. 50 miejsc parkingowych i zazwyczaj nie wszystkie są zajęte. Na samym terenie placówki także znajdują się utwardzone miejsca postoje. Czemu więc kilka osób musi stawać swoimi autami na trawnikach pomiędzy drzewami? – Sprawdzimy dlaczego tak się dzieje. Jeszcze dzisiaj zweryfikujemy te informacje na miejscu i przekażemy dyrektor placówki zalecenie aby nauczyciele parkowali w miejscach wyznaczonych albo w głębi szkoły tam gdzie jest utwardzony fragment – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.