Rozbudują monitoring miejski

Pruszków

W Pruszkowie pojawią się nowe kamery podłączone do systemu monitoringu wizyjnego miasta. Urządzenia zostaną zainstalowane m.in. w rejonie skrzyżowania ul. Prusa, Bohaterów Warszawy i Al. Jerozolimskich. Ale nie tylko. Szczegóły w tekście.

Pruszków nie przestaje inwestować w nowe kamery. W minionym roku pojawiły się one na skrzyżowaniu Kościuszki z Wojska Polskiego, przy Targowisku Miejskim i w Parku Anielin. Teraz przyszedł czas na nowe miejsca. 

Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego obejmie trzy lokalizacje: skrzyżowanie Al. Jerozolimskich, Prusa, Bohaterów Warszawy (kamera obrotowa i stacjonarna), rejon ulic 3 Maja i Pańskiej (kamera obrotowa zainstalowana na wysięgniku po stronie targowiska od ul. Pańskiej) oraz teren placu zabaw przy ul. Kubusia Puchatka, Prusa, al. Wojska Polskiego i Niepodległości (kamera obrotowa zainstalowana na słupie oświetleniowym przy budynku Prusa 64).

Ponadto planuje się modernizację studia i stanowisk operatorskich monitoringu wizyjnego w siedzibie Straży Miejskiej w Pruszkowie (mowa o pokoju nr 95). Zakupione zostaną monitory poglądowe, główne, rejestrator cyfrowy obejmujący 64 kanały i wyposażony w 16 kieszeni na dyski twarde. 

Całość ma pojawić się do 15 listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.