Rozbudowa podstawówki za 3,5 mln zł

Nadarzyn

W drugiej połowie września gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na rozbudowę szkoły podstawowej przy ul. Sitarskich. W miniony piątek zawarto umowę z wykonawcą tego zadania.

To będzie dość duża inwestycja. Nadarzyńska podstawówka wzbogaci się o nowe skrzydło – chodzi o dobudowanie dwukondygnacyjnego, niepodpiwniczonego budynku, który będzie połączony z pozostałymi istniejącymi nieruchomościami. Przetarg w tej sprawie ogłoszono 18 września, a wykonawcę wybrano 23 października. Za budowę odpowiedzialny bedzie Zakład Remontowo-Budowlany „Ella” z Sochaczewa, z którym gmina podpisała już umowę. Koszt inwestycji nieco przekroczy 3,5 mln zł. 

Komunikacja między kondygnacjami w nowym segmencie zostanie zapewniona poprzez klatkę schodową. Natomiast na działce przed budynkiem pojawią się dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Jak będzie wyglądał rozkład wnętrza w nowym skrzydle? Na parterze zlokalizowano następujące pomieszczenia: hall wejściowy, pomieszczenie WC dla dziewcząt i chłopców oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie porządkowe, dwie świetlice, stołówkę, salę lekcyjną, zaplecze kuchenne przystosowane do produkcji i wydawania posiłków dla uczniów kompleksu szkolnego i klatkę schodową. Natomiast na piętrze znają się: sala lekcyjna, pięć gabinetów zajęć pedagogicznych specjalistycznych, korytarz komunikacyjny, czytelnia, biblioteka.

Termin realizacji inwestycji określono na 29 czerwca 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.