Rozbudowa krzyżówki czeka na wykonawców

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat od roku szuka firmy, która przebuduje kłopotliwe skrzyżowanie ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Wszystkie przetargi na to zadanie zostały unieważnione.

Plany przebudowy krzyżówki ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej w Grodziski Mazowieckim pojawiły się kilka lat temu. W 2015 r. władze gminy zleciły wykonanie dokumentacji projektowej. W ubiegłym roku rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy prac. Kłopot w tym, że aż pięć ogłoszonych w ubiegłym roku przetargów zakończyło się fiaskiem. W czterech przypadkach żadna firma nie złożyła oferty, a w jednym kwota zaproponowana przez jedynego oferenta o 1 mln zł przekraczała zakładany kosztorys.

Jak podchodzą do tego władze Grodziska? – Będziemy ogłaszać przetarg do skutku. Raczej nie jest to kwestia pieniędzy, bo ostatnie przetargi jakie ogłaszaliśmy wyszły nam w cenach z kosztorysów. Sytuacja na rynku powoli się stabilizuje – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Przeanalizujemy zapisy w dokumentacji i sprawdzimy co może powodować tę „niechęć” wykonawców. Rozważymy wydłużenie terminu realizacji tej inwestycji – dodaje.

Przebudowa krzyżówki jest bardzo ważna. Dziś pas do skrętu w lewo wytyczony na ul. Żyrardowskiej jest zbyt krótki. Kierowcy, którzy chcą skręcić w ul. Chełmońskiego blokują więc przejazd na wprost ul. Żyrardowską. W projekcie przebudowy przewidziano wykonanie poszerzenia wlotu z ul. Chełmońskiego, co pozwoli na stworzenie pasa do skrętu w lewo. Poszerzona zostanie również ul. Żyrardowska, co umożliwi wykonanie bezkolizyjnego skrętu w prawo w ul. Chełmońskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.