Rozbudowa komendy nadal w zawieszeniu

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej komendy nie mają dogodnych warunków do pracy. Od dawna mówi się o planach rozbudowy ich siedziby. Czy inwestycja w końcu dojdzie do skutku?

Budynek przy ulicy Kraszewskiego 8 nie jest zbyt okazały i nie jest w stanie sprostać potrzebom funkcjonariuszy. A lista jest długa. W pruszkowskiej komendzie nie ma sali okazań ani odpraw, magazynów i archiwów. Te dwa ostatnie mieszczą się w… garażach. Część ważnych wydziałów jest rozsianych po komisariatach na terenie całego powiatu.

– Robimy tak, żeby niczego nam nie brakowało. Mamy zaplecze, jeśli nie na miejscu, to szukamy go poza jednostką. Wydział Ruchu Drogowego znajduje się w Michałowicach, pomieszczenia dla osób zatrzymanych – w Piastowie. Powiem tak: warunki w jakich pracujemy nie są najgorsze. Trochę już widziałem i nie ma dramatu. Mam jednak ambicję, aby było lepiej, chcę coś po sobie zostawić. Chciałoby się stworzyć lepsze warunki pracy policjantów, a także dla tych, którzy przychodzą do nas załatwiać różne sprawy – podkreślał w ubiegłym roku podisnp. Krzysztof Radzik, komendant pruszkowskiej policji.

Cofnijmy się nieco w czasie… Już w 2012 roku policjanci rozpoczęli starania dotyczące rozbudowy pruszkowskiej komendy. Wsparcia szukali nie tylko wśród lokalnych samorządów, po pomoc zwrócili się nawet do posłów. Te działania przyniosły efekty. Powstał projekt dobudowy nowego skrzydła komendy. Dodatkowo po zakończeniu prac stary budynek również miał przejść generalny remont. W maju 2013 roku ówczesny komendant pruszkowskiej policji Waldemar Perdion mówił: – Zostaliśmy wciągnięci do planu rozbudowy komend powiatowych i jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planami, to we wrześniu lub październiku będzie budowane skrzydło komendy. – Mamy nadzieję, że prace uda zakończyć się w 2015 roku – dodawał.

Co ciekawe, w biuletynie informacji publicznej Komendy Stołecznej Policji widnieje wiadomośc, że rozbudowa pruszkowskiej komendy jest jednym z zadań przygotowanych do realizacji. Warto tu dodać, że informacja ta dotyczy inwestycji planowanych na rok 2014. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy dojdzie do skutku czy może trafiła „do szuflady”. – Plan rozbudowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie jest aktualny, a inwestycja planowana jest do realizacji w latach 2017 – 2018 – poinformowała nas lakonicznie podkom. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak do tych informacji odnoszą się pruszkowscy policjanci? – Tak naprawdę nie od nas zależy rozpoczęcie tej inwestycji. Otrzymaliśmy powiadomienie o planach i terminach. Liczymy na to, że w końcu uda się zrealizować rozbudowę komendy. Decyzje zapadają jednak na wyższych szczeblach. Cierpliwie czekamy na rozpoczęcie rozbudowy i wierzymy, że do niej w końcu dojdzie. Nic innego nie możemy zrobić – podkreśla asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.