Rozbudowa drogi wojewódzkiej z Grodziska do Radziejowic

Grodzisk Maz.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na rozbudowę drogi nr 579 prowadzącej z Grodziska Mazowieckiego do Radziejowic. To duża inwestycja, która pochłonie około 70 mln zł.

Droga wojewódzka nr 579 to jedna z ważniejszych i głównych tras przebiegających przez Grodzisk Mazowiecki. Prace będą prowadzone na fragmencie od granicy miasta do ronda w Radziejowicach. Rozbudowę szczególnie odczują mieszkańcy Kałęczyna, Janinowa, Mościsk i Makówki. Ważna informacja jest taka, że wykonawca ma utrzymać ruch na terenie budowy aż do zakończenia prac.

– Celem inwestycji jest usprawnienie ruchu na tym odcinku DW 579. Jest to kompleksowa przebudowa drogi. To zadanie planowane jest do realizacji w ramach funduszy unijnych. Będzie budowane m.in. odwodnienie, w tym dwa zbiorniki retencyjne, zatoki autobusowe, zostanie poszerzona i wzmocniona konstrukcja drogi. Szacujemy, że inwestycja pochłonie około 70 mln zł – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Jakie jeszcze korzyści pojawią się po zakończeniu prac? Przede wszystkim powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a stare będą rozbudowane. Szlaki te zostaną oddzielone od jezdni  rowami bądź pasami zieleni. Co ważne, na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

Prace mają zostać zrealizowane w drugiej połowie 2020 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.