Rower gminny w Nadarzynie?

Nadarzyn

W Nadarzynie ma powstać prawdziwe rowerowe „El Dorado”. Gmina inwestuje w ścieżki dla cyklistów, ale to nie koniec. Niewykluczone, że mieszkańcy będą mogli korzystać z roweru gminnego.

W ubiegłym roku Nadarzyn otrzymał ponad 4,5 mln zł dofinansowania na budowę ścieżek rowerowych. Szybko przystąpiono do realizacji przedsięwzięcia i efekty są już widoczne m.in. na ul. Plantowej. Cykliści powinni być zadowoleni, bo powstanie blisko 20 km ścieżek rowerowych.

Na tym gmina Nadarzyn nie zamierza poprzestać. Urząd przygotowuje dokumentację na kolejne ścieżki, które zapewnią lepszą komunikację oraz wpłyną na redukcję emisji dwutlenku węgla. – Obecnie przygotowujemy dokumentację, której wymaga jednostka organizująca finansowanie tj. ZIT WOF.  Na część ścieżek mamy pełną dokumentację wraz z pozwoleniami na realizację, dla dwóch odcinków mamy przygotowany program funkcjonalno-użytkowy. Termin złożenia dokumentów 31 sierpnia br – podaje Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w gminie Nadarzyn.

Mowa o ścieżkach, ale przy okazji pojawi się niezbędna infrastruktura. Na terenie gminy pojawi się 7 punktów „Bike&Ride”, w których udostępnionych zostanie 70 miejsc postojowych. Ale nadarzyński urząd rozważa jeszcze jedno udogodnienie dla cyklistów. Chodzi o rower gminny. Obecnie, przy okazji budowy ścieżek, na terenie gminy pojawi się infrastruktura w postaci wiat i stojaków. Nie pozostaje nic innego, jak uzupełnić całość o system wypożyczalni rowerów. Gminna inicjatywa miałaby zostać zrealizowana przy okazji II etapu budowy ścieżek w oparciu o środki własne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.