Rośnie kolejna hala

Michałowice

Firma Panattoni Europe upodobała sobie nasz region. Hale magazynowe powstają w okolicznych miejscowościach jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Dziś odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego na budowie hali w Pęcicach.

Tym razem hala powstaje dla firmy logistycznej DSV Solutions. Dla gminy Michałowice i okolic, to dobry znak, bowiem tego typu inwestycje sprawiają, że pojawia się więcej miejsc pracy na lokalnym rynku. Dodatkowo do gminnej kasy trafią m.in. podatki od nieruchomości, a ta mała nie jest.

Nowe centrum logistyczne powstaje na działce o powierzchni 7 ha. Sam budynek będzie miał 25 tys. m kw.  Uzupełnieniem będą powierzchnie biurowo-socjalne. Wato podkreślić,że inwestycja ma się zakończyć już w lipcu tego roku. Co więcej firma DSV Solutions zamierza przenieść swoją główna siedzibę właśnie do Pęcic.

Marek Dobrzycki dyrektor zarządzający Pannatoni Europe na spotkaniu podkreślał – Budowa centrum logistycznego dla firmy DSV Solutions, którą dziś inaugurujemy jest już naszą kolejną inwestycją którą realizujemy dla grupy DSV. Wybór Pęcic wynikał ze zwiększającej się atrakcyjności tego regionu. To obecnie jedna z najlepiej postrzeganych lokalizacji logistycznych w okolicach Warszawy. Powstający magazyn będzie doskonale skomunikowany z Warszawą całą Polską i Europą – mówił.

Na uroczystościach był obecny również wójt Michałowic Krzysztof Grabka. – Cieszy mnie wasze zainteresowania naszą gminą. Na razie mamy dwa obiekty w Michałowicach. Dla mnie i dla gminy to też jest duża sprawa. Nasza gmina się rozwija, a to że chcecie tu inwestować jest dowodem tego, że jest to atrakcyjne miejsce – zaznaczył wójt. – Będę kibicował byście oddali obiekt w terminie lub wcześniej – dodał.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.