Reprezentacja Polski zagra w Pruszkowie

Pruszków

Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego walczą o awans do mistrzostw Europy. W sobotę, 2 kwietnia, reprezentacja Polski do lat 17 zagra w Pruszkowie ze swoimi rówieśnikami z Irlandii.

Polska jest gospodarzem turnieju U17 Elite Round, który rozgrywany jest na stadionach w Pruszkowie, Warszawie oraz Siedlcach. Biało-czerwoni trafili do grupy z Serbią, Irlandią oraz Czarnogórą. Stawką rywalizacji jest awans do mistrzostw Europy, które odbędą się w Azerbejdżanie.

Do tej pory na stadionie Znicza w Pruszkowie odbyło się jedno spotkanie. W poniedziałek, 28 marca, Irlandia zmierzyła się z Serbią. Lepsi okazali się piłkarze z Bałkanów, którzy triumfowali 2:0. Z kolei biało-czerwoni dwa wcześniejsze spotkania rozegrali na boisku warszawskiej Polonii.

Trzeci mecz, który może decydować o awansie na mistrzostwa Europy podopieczni Bartłomieja Zalewskiego rozegrają w Pruszkowie. Polacy rywalizację w turnieju eliminacyjnym rozpoczęli od wygranej z Czarnogórą 2:0. Bramki zdobywali Marco Drawz oraz David Kopacz. Lepsza od Polski okazała się Serbia, który zwyciężyła 2:1. Na bramki Ilicia i Derleka odpowiedział tylko Kwietniewski. 

Czy Pruszków okaże się szczęśliwy dla naszej kadry? Polacy zmierzą się z Irlandią, która przegrała z Serbią i wygrała z Czarnogórą. Obie drużyny nadal liczą się w walce o awans, ponieważ na mistrzostwa oprócz zwycięzców grup pojedzie także siedem zespołów z drugich miejsc. Pierwsze miejsce zagwarantowała sobie już Serbia. 

Spotkanie Polska – Irlandia odbędzie się 2 kwietnia na stadionie Znicza w Pruszkowie. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.