Remonty przed pierwszym dzwonkiem

Region

W wakacje w wielu placówkach oświatowych królują młotki, śrubokręty i pędzle. Obecnie trwa modernizacja Zespołu Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku, z kolei gmina Michałowice planuje remont podstawówki przy ul. Szkolnej.

Milanowski magistrat postanowił w pełni wykorzystać wakacje. Do 15 sierpnia powinna zakończyć się modernizacja sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 2. Prowadzone są również prace remontowe w Zespole Szkół Gminnych nr 1. W pierwszym rzędzie przystąpiono do naprawy oświetlenia, która polega na poprowadzeniu nowej instalacji elektrycznej oraz demontażu starych opraw lamp, w miejsce których pojawią się nowe. Kolejne prace obejmują malowanie szatni i korytarza na parterze. Terminy zakończenia wspomnianych robót to odpowiednio: 11 i 14 sierpnia.

Ale to nie wszystkie zmiany, które dotkną milanowską placówkę. – W realizacji jest wymiana podłogi PCW na powierzchni korytarza na parterze, zamontowanie poidełek wodnych dla uczniów w korytarzu dolnym i górnym, montaż rolet w nowo powstałej szatni od strony hali dla klas siódmych SP i Gimnazjum, zaadoptowanie pokoju archiwum oraz pokoju wicedyrektora na gabinet zespołu pedagogiczno-psychologicznego, zaadoptowanie pomieszczenia dotychczasowego sekretariatu i gabinetu dyrektora na dwie sale językowe, przeniesienie sekretariatu i gabinetu dyrektora do pomieszczeń administracyjnych na parterze, naprawa kostki brukowej przed wejściem do szkoły. Przewidywany termin zakończenia prac malarskich, cykliniarskich, brukarskich przewidziano na 28 sierpnia 2017 r.–  poinformował urząd miasta.

Niebawem powinny wystartować prace w szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach. Gmina ogłosiła przetarg na modernizację budynku. Oferty można składać do 10 sierpnia. Czas na wykonanie zadania to 21 dni od momentu podpisania umowy. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę drzwi i parapetów w hali sportowej, uzupełnienie ubytków i zagruntowanie ścian i sufitów w salach lekcyjnych oraz uszczelnienie dachu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.