Remonty coraz bliżej końca

Piastów

W Piastowie remontowe szaleństwo trwa. Modernizacja kilku ulic jest już na ostatniej prostej, mieszkańcy czekają na ostateczne efekty prac.

Piastowski magistrat zdecydował, że letnie miesiące przeznaczy na modernizacje kilku dróg. Na wiosnę udało się rozstrzygnąć postępowania przetargowe na wykonawców poszczególnych zadań. Ci ruszyli do pracy i niebawem powinni je skończyć. Sprawdzamy, kiedy remonty ulic dobiegną końca.

Ogrodowa to uliczka osiedlowa, ale jej mieszkańcy od dłuższego czasu mieli zastrzeżenia do stanu nawierzchni. Wreszcie nadeszły lepsze czasy. Nawierzchnia z kostki betonowej oraz chodniki są już gotowe. Zakończono również modernizację ul. Orła Białego, gdzie oprócz prac związanych z przebudową warstwy wierzchniej, zajęto się odwodnieniem.

Do 15 września powinny dobiec końca prace na ul. ks. J. Popiełuszki. Na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kosińskiego zerwano dotychczasową nawierzchnię, której stan pozostawiał wiele do życzenia. Nieco dłużej potrwa modernizacja ul. Wyspiańskiego. Podróż dotychczasową nawierzchnią często kończyła się bólem głowy. Ten dramat odejdzie w zapomnienie 30 września, kiedy zakończą się prace modernizacyjne. Droga zostanie wykonana z kostki, mieszkańcy będą mogli korzystać z chodników, funkcjonować będzie także odwodnienie.

Na koniec września zaplanowano finisz robót na ul. Niecałej. Nowa nawierzchnia, chodniki oraz wodociągi i rurociągi do odprowadzania ścieków – tak ma prezentować się droga. Również na ul. Dąbrowskiego, od ul. Piłsudskiego do ul. Ogińskiego, zawita kostka betonowa. Droga będzie posiadała odwodnienie. Zakończenie prac przewidziano na 30 września.

Nieco dłużej zejdzie się na ul. Godebskiego. Tam pojawi się nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem. Efekty powinny być widoczne pod koniec października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.