Remont biblioteki miejskiej

Region

Właśnie zakończył się częściowy remont dachu. Już w maju świetność odzyska taras. A na czerwiec przewidziany jest montaż drewnianych drzwi wykonanych na zamówienie – wszystkie te inwestycje dotyczą budynku miejskiej biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej to coś więcej niż tylko budynek, w którym można wypożyczać literaturę. To miejsce, które żyje przez sześć dni w tygodniu. Oprócz tradycyjnych, można tu wypożyczać również książki mówione – nagrane na kasetach magnetofonowych. Raz w tygodniu spotykają się członkowie klubu dyskusyjnego dla dorosłych. Jest także klub dla młodszych mieszkańców Podkowy – Klub Pod Mądrym Smokiem. W ramach jego działalności, we wtorki i soboty bibliotekarze i wolontariusze czytają dzieciom książki. Dwa razy w miesiącu książki czytane są w języku angielskim. Jest to też miejsce licznych odczytów, spotkań z ciekawymi ludźmi oraz posiedzeń komisji rady miasta. Dlatego władze Podkowy, w miarę możliwości finansowych inwestują w budynek.

W połowie kwietnia zakończył się kolejny etap prac remontowych. – W ubiegłym roku wymieniono ogrzewanie. Była to bardzo potrzebna inwestycja. Teraz też zrobiono to, co było równie niezbędne. Wymienione zostały rynny i gzymsy, obróbki blacharskie wokół kominów oraz częściowo wymieniono papę na dachu – informuje Elżbieta Siedlecka z Referatu Gospodarki Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Podkowie Leśnej.

Przy okazji tych prac usunięto też usterkę, która spowodowała niewielkie zawilgocenie i powstanie grzyba w jednym z pomieszczeń na piętrze biblioteki. Kolejny krok to przeprowadzenie osuszenia budynku. Kiedy ten proces się zakończy, do biblioteki wkroczą malarze, by odmalować ściany.
– Jesteśmy już umówieni z kolejnym wykonawcą, który ma wyremontować taras. Te prace mają być realizowane w maju. Fachowiec zrywając terakotę oceni, czy trzeba zerwać całość czy tylko część – mówi Elżbieta Siedlecka. Na tym nie koniec. – Z nadesłanych ofert wyłoniono już wykonawcę, który zrobi solidne, drewniane i reprezentacyjne drzwi wejściowe. Mają być wykonane do 10 czerwca. Swoją stylistyką muszą być wpisane w charakter budynku – dodaje.

Na prace wykonane w ramach kwietniowego remontu biblioteki wraz z kosztami związanymi z planowaną wymianą drzwi wydano ponad 10 tys zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.