Remont szpitala na Wrzesinie dobiega końca

Pruszków

Wkrótce pacjenci skorzystają z odnowionych oddziałów chirurgicznego, izby przyjęć, poradni endoskopowej i przychodni chirurgiczno-ortopedycznej w pruszkowskim szpitalu na Wrzesinie. Kończy się długo oczekiwany remont placówki.

Na jakim etapie są prace? – Miałem okazję zobaczyć postęp prac w szpitalu i jestem pełen entuzjazmu. Nie mogę się juz doczekać finałowego efektu, który wkrótce wszyscy zobaczymy bo prace dobiegają końca. Ta inwestycja znacząco poprawi jakość opieki nad pacjentami, a co ważniejsze to fakt, że jest to kolejna z inwestycji poczynionych przez powiat na rzecz poprawy jakości służby zdrowia. Staramy się robić wszystko aby poprawić komfort świadczonych na naszym terenie usług, a efekt tych prac będzie tego najlepszym dowodem – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Jak zapewniają przedstawiciele powiatu, zmiany w szpitalu będą znaczące. – Zmodernizowana część Oddziału Chirurgii to nowocześnie wyposażone sale z pełnym, własnym węzłem sanitarnym. Dwie sale będą pełnić funkcję intensywnego nadzoru i zostaną przeznaczone dla najciężej chorych. Zadbano przy tym o każdy detal – ciepłe, pastelowe kolory ścian z pewnością wpłyną na samopoczucie osób trafiających na oddział –wyjasnia Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie. – Podobnie zmodernizowana została część przychodni specjalistycznej, a w niej poradnia ortopedyczna, chirurgiczna, pracownia badań czynnościowych i elektrofizjologii serca. W ramach tego etapu szpital wzbogacił się również w nowoczesny, automatyczny agregat prądotwórczy gwarantujący bezpieczeństwo energetyczne dla obiektu – zaznacza.

Do końca marca 2018 roku zostanie sfinalizowany trzeci etap modernizacji szpitala. Już teraz widoczne są zarysy nowej, dobudowywanej Izby Przyjęć. Znajdą się w niej nowoczesne gabinety lekarskie i zabiegowe dla pacjentów przyjmowanych na oddział chirurgiczny i internistyczny. Wydzielony zostanie tam również gabinet przyjęć planowych, a także przestronna poczekalnia, szatnia i mały bufet. Do nowej Izby Przyjęć będzie prowadzić wydzielony i zadaszony podjazd dla karetek pogotowia. Koszt zrealizowanego II etapu i etapu III (w trakcie realizacji) to kwota ponad 7,5 miliona zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.