Remont na WKD coraz bliżej

Kolej

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą przygotować na szereg utrudnień w czasie wakacji. 1 lipca startuje remont toru nr 2 pomiędzy stacjami Komorów i Warszawa Śródmieście.

W ubiegłym roku Warszawska Kolej Dojazdowa na tym samym odcinku prowadziła remont toru nr 1. Podróżni mogli korzystać z pociągów, ale kursy odbywały się na skróconej relacji. Rekompensatą miała być zastępcza komunikacja autobusowa, która po początkowej wpadce (pierwszego dnia remontu autobusy utknęły w korkach i kursowały „stadami”) zyskała sobie przychylne opinie pasażerów.

W tym roku czeka nas powtórka, bowiem kolejarze zabierają się za remont drugiej nitki torów. Wiemy już jak będzie wyglądała organizacja ruchu pociągów oraz komunikacja zastępcza w czasie remontu. Kolejki, podobnie jak rok temu, będą kursować na trzech relacjach: Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Zachodnia WKD z przesiadką na stacji Opacz (codziennie), Milanówek Grudów – Komorów z przesiadką do komunikacji zastępczej (codziennie) oraz Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów z przesiadką do komunikacji zastępczej tylko w dni powszednie. Odcinek Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Ruch na odcinku Komorów – Warszawa Zachodnia WKD będzie obywał się wahadłowo po torze nr 1.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Tu jednak na podróżnych czeka niespodzianka. W ubiegłym roku do swojej dyspozycji pasażerowie mieli trzy linie autobusowe. W tym roku kolejarze uruchomią komunikację zastępcza tylko na dwóch trasach: Komorów – Warszawa Śródmieście WKD, która będzie kursować codziennie w ciągu całego dnia oraz Pruszków – Warszawa Śródmieście WKD. Ta druga linia będzie kursowac w dni powszednie jedynie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

Podróżni, którzy zdecydują się na podróż komunikacją zastępczą muszą pamiętać o konieczności skasowania biletów, w tym wypadku ręcznym. W autobusach nie ma kasowników, więc każdy na bilecie będzie musiał zapisać datę oraz godzinę i minutę rozpoczęcia przejazdu. Przejazd autobusem będzie jednak dłuższy, niż pociągiem WKD. Pasażerowie mogą być jednak spokojni, bo nie trzeba będzie kupować droższych biletów.

Pasażerowie, którzy zdecydują się na wybranie innego środka lokomocji mogą zwrócić przewoźnikowi bilety, ale tylko te kupione do 30 czerwca. Zarówno te częściowo jak i całkowicie niewykorzystane. Bilety zakupione w automatach można zwracać w warszawskim Centrum Obsługi Klienta (Świętokrzyska pawilon 1000 E2 czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00), natomiast bilet kupiony w kasie można w niej zwrócić.

Poniżej zamieszczamy rozkłady jazdy dostepne są tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.