Remont garaży OSP Brwinów

Brwinów

Brwinowski magistrat stara się zapewnić strażakom jak najlepsze warunki. Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacją garaży OSP Brwinów.

Cenimy zaangażowanie oraz gotowość strażaków do ratowania ludzkiego życia i udzielania pomocy. Nie ulega wątpliwości, że w ich pracy ważną rolę odgrywa sprzęt i warunki, w których przychodzi im realizować obowiązki.

Gmina Brwinów stale dba o to, aby strażakom niczego nie brakowało. W ubiegłym roku przeprowadzono gruntowną modernizację OSP Żółwin. Nowy garaż o powierzchni 192 m kw, ocieplenie budynku, a także wykonanie łącznika, w którym znalazły się pomieszczenia socjalne, kotłownia i łazienki. A na koniec wspaniały prezent w postaci wozu bojowego Scania P360. W zeszłym roku gmina przeprowadziła również modernizację OSP Moszna. Ocieplono ściany i dach, wykonano nową elewację, a wcześniej przy strażnicy pojawiły się parking i chodnik. Z kolei dwa lata temu prace remontowe dotknęły OSP Biskupice.

Zmiany czekają również kolejną jednostkę. – Remont garaży OSP Brwinów jest wpisany w Wieloletnią Prognozę Finansową w kwocie 100 tys. zł. Obecnie trwają prace. Nie wiemy, kiedy się zakończą – podaje nam Monika Miziołek z biura promocji gminy Brwinów.

Brwinowska jednostka może pochwalić się bogatym wyposażeniem. Można powiedzieć, że garaże pękają w szwach. – Jednostka OSP Brwinów posiada na wyposażeniu cztery samochody ratowniczo-gaśnicze tj. lekki samochód ratowniczo-gaśniczy iveco daily z 2001 roku, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy star man z 2006 roku, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy scania z 2014 oraz samochód renault master bus z 2010 roku. Strażacy ratownicy posiadają kompletne umundurowanie specjalne i koszarowe oraz pełny zestaw ochron osobistych przewidzianych dla strażaków ratowników w  Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Samochody ratowniczo-gaśnicze wyposażone są m.in. w pilarki spalinowe do drewna, piły mechaniczne do betonu i stali, zestaw sprzętu hydraulicznego do ratownictwa technicznego, wentylatory do oddymiania pomieszczeń, pełen zestaw armatury wodnej – przedstawia Krzysztof Newen, komendant gminny OSP. – Jednostka OSP w Brwinowie z uwagi na swoje centralne położenie w gminie Brwinów posiada najwięcej sprzętu i wyposażenia technicznego, a więc można stwierdzić, że jest największą i posiada najlepszy sprzęt w gminie – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.