Remont dobiegł końca. Strażacy gotowi do działania

Brwinów

Strażnica w Mosznie przeszła całkowitą modernizację, a zmiany widać „gołym okiem”. – Remontem garażu OSP Moszna zakończyliśmy kilkuletni proces inwestycyjno-remontowy na terenie tej jednostki – poinformował burmistrz Brwinowa.

Służba prowadzona dla mieszkańców, nawet w najcięższych warunkach, to jedno. Natomiast komfort pracy, to drugie. Aby strażacy mogli wykonywać swój zawód jak należy potrzebują odpowiedniego sprzętu i zaplecza w postaci dobrze wyposażonej, nowoczesnej bazy. Strażacy ochotnicy z Moszny mają powody do zadowolenia, bowiem ich strażnica przeszła wiele prac remontowych i jest równie dobrze przygotowana do służby, co ratownicy w czerwonych hełmach. 

W maju minionego roku gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę prac remontowych. W budynku OSP ocieplono ściany i dach, a także wykonano nową elewację. To był kolejny etap działań związany z modernizacją OSP Moszna. Wcześniej gmina wykonała parking i chodnik. Nie zapomniano o najmłodszych, którzy mogą korzystać z placu zabaw. Przeprowadzono również niezbędne prace wewnątrz budynku. Trzeba również dodać, że w 2015 roku także flota OSP Moszna zmieniła się, wysłużonego Jelcza wymieniono na nowoczesne Renault Midlum.

Co dokładnie zrobiono? – Rozbudowę placu zabaw, wymianę okien i drzwi, remont schodów i budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych, wykonanie zagospodarowania terenu: wjazdu i miejsc parkingowych i terenów zielonych, wymianę drzwi garażowych, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, remont dachu i elewacji budynku, remont pomieszczeń wiatrołapu i łazienek, remont sali świetlicy i kuchni, budowę ogrodzenia terenu OSP, dobudowę ogrodzenia terenu OSP po pozyskaniu od ANR dodatkowego terenu ok. 5 tys. m kw. z przeznaczeniem na budowę boiska, wykonanie boiska o trawiastej nawierzchni (posiana trawa właśnie wschodzi) – wylicza na swojej stronie facebookowej burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. 

Krótko mówiąc strażacy są w pełni gotowi do działania. – Jeszcze sześć lat temu była to najbardziej „zapyziała” jednostka na terenie powiatu pruszkowskiego. Dzisiaj jest to już jednostka kompletna! Druhowie mogą pochwalić się naprawdę dobrymi warunkami lokalowymi, dobrym wyposażeniem i wysoką sprawnością ratowniczo-gaśniczą, czego dowodem coraz częstsze ich dysponowanie przez dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej do różnorakich zdarzeń – podkreśla Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.