Remont DK8 mniej uciążliwy?

Nadarzyn

Władze Nadarzyna chcą, by remont drogi krajowej nr 8 był mniej uciążliwy dla mieszkańców. Dlatego też spotkali się z wykonawcą prac żeby znaleźć dogodne rozwiązanie zarówno dla robotników, kierowców jak i mieszkańców.

Przebudowa drogi krajowej nr 8 na odcinkach Paszków – Przeszkoda i Przeszkoda – Radziejowice ma usprawnić ruch na wylotówce w stronę Katowic. Remont wykonywany jest „pod ruchem”, a to oznacza, że przejazd tą drogą jest utrudniony. Takie rozwiązanie jest jednak lepsze niż całkowite zamknięcie trasy.

Prace co jakiś czas wymuszają wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i zamknięcia niektórych odcinków i zjazdów. Najbliższe zmiany dotyczą przejazdu ze Starej Wsi do Ruśca. Wielu mieszkańców obawiało się o korki i problemy z przejazdem.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nadarzyńscy włodarze spotkali się wykonawcą przebudowy DK8 by wypracować najlepsze rozwiązania. Udało się ustalić? – Efektem rozmów z wykonawcą jest odłożenie w czasie zamknięcia przejazdu ze Starej Wsi do Ruśca przy Hotelu George. Prawdopodobny termin zamknięcia to początek maja. Ten czas zostanie wykorzystany na wprowadzenie rozwiązań, które zminimalizują utrudnienia związane ze zmianą organizacji ruchu. Po pierwsze, wykonawca zobowiązał się do przygotowania do przejazdu wiaduktu umożliwiającego poruszanie się między Kostowcem a Urzutem – poinformował nadarzyński urząd na swoim facebookowym fanpage’u.

Na utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy ul. Szkolnej. Jeszcze w tym tygodniu mają tu ruszyć prace związane z przebudową odcinka drogi i dostosowaniu jej do parametrów drogi serwisowej. Na czas prac przejazd ul. Szkolną do ul. Górnej będzie zamknięty. Wykonawca planuje objazd ulicami Główną i Osiedlową.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.