Rekrutacja do przedszkoli tuż-tuż

Region

W wielu gminach 1 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2019/2020. To dobry moment 
aby zapoznać się z ofertą placówek.

Jeszcze nie wszystkie, ale wiele gmin rozpocznie rekrutację do przedszkoli na początku marca. Warto już teraz zapoznać się z zasadami i sposobem zapisywania dzieci do placówek. Trzeba też podkreślić, że niektóre gminy decydują się na elektroniczne składanie wniosków. Tak też będzie w Pruszkowie. Za pomocą platformy www.pruszkow.formico.pl będzie można zapisać dziecko do placówki przedszkolnej w okresie od 1 do 15 marca. Można wybrać maksymalnie trzy przedszkola.

Mimo wszystko nie wystarczy tylko złożenie wniosku online. Oprócz rejestracji elektronicznej należy złożyć dokumentację w formie papierowej w przedszkolu pierwszego wyboru. Podobnie ma się sytuacja w sprawie pruszkowskich żłobków. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony www.pruszkow.nullo.pl.

Również w pobliskim Milanówku rejestracji należy dokonać przez internet. Można tego dokonać na stronie www.przedszkola-milanowek.nabory.pl. Przyjmowanie wniosków będzie odbywać się od 1 do 22 marca. We wniosku można zaznaczyć placówkę pierwszego i drugiego wyboru. Podobnie jak w przypadku Pruszkowa wypełniony wniosek będzie trzeba złożyć osobiście w przedszkolu pierwszego wyboru.

Natomiast np. w Michałowicach należy tradycyjnie złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Po podaniu do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych/niezakwalifikowanych w terminach: podstawowym (23 kwietnia-10 maja br.), uzupełniającym (29 sierpnia br.) rodzic kandydata musi potwierdzić wolę przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Ale nie wszystkie gminy planują rekrutację od 1 marca. Na stronie Grodziska Mazowieckiego widnieje informacja: – Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 jeszcze się nie rozpoczęła. Zapraszamy do składania wniosków od dnia 15 marca 2019 r.

Rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkoli, którzy wyrażają dalszą chęć kontynuowania wychowania w wybranych wcześniej placówkach muszą złożyć deklarację. W przypadku zmiany placówki dzieci podlegają ponownie procedurze rekrutacji.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rekrutacja do przedszkoli tuż-tuż”

 1. Xxx wpr pisze:

  Wszystko fajnie wyglada ale :
  1. Przedszkola nie są dla wszystkich (normalnie pracujących )
  2. Prywatne sporo chcą
  3. Co do rejestracji patrząc na zdobyte pkt to mizernie to wyglada. Lepiej mieć dzieci bez męża brać pomoce z mops gops itd i mamy 100% pewności ze dostanie się dziecko.
  Gdy ja pracuje normalnie moje zarobki są za wysokie do dostania. Ciekawi mnie ile osób przyjmą bo bloków rośnie a przedszkoli mało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły