Rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli zakończona

Pruszków

Nowy rok szkolny rozpoczyna się już za kilka dni, ale dopiero teraz można podsumować tegoroczną rekrutację do pruszkowskich przedszkoli. Jak co roku trudną i wymagającą. Finał jest jednak pomyślny. Przyjęto wszystkie dzieci, których rodzice wyrazili taką chęć.

O rekrutacji do publicznych przedszkoli zazwyczaj piszemy używając określeń pasujących do pola bitwy i faktycznie starania o odpowiednie rozmieszczenie maluchów w miejskich placówkach przypominają walkę. Chętnych zazwyczaj jest więcej niż miejsc, co sprawia że poszczególne gminy muszą sięgać po rozmaite narzędzia, aby dzieci mimo wszystko przyjąć.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o sukcesie naboru w Grodzisku, gdzie przyjęto wszystkie dzieci. Teraz takie same wieści płyną z Pruszkowa. – W rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 przyjęto 2410 dzieci, w tym 1978 w placówkach miejskich, 240 niepublicznych i 192 w oddziałach przedszkolnych. Wszystkie dzieci, które nie dostały się w pierwszym etapie otrzymały propozycję miejsc w innych placówkach – mówi Zofia Wasiota, naczelnik wydziału edukacji pruszkowskiego urzędu miasta. – Udało nam się, ale przez niemal całe wakacje była to mozolna praca – dodaje.

W tym roku po raz pierwszy dzieci rekrutowano do nowego przedszkola przy ul. Jarzynowej. Powstało tam łącznie sześć oddziałów przedszkolnych, w tym dwa dodatkowe, których funkcjonowanie okazało się konieczne już w czasie trwania naboru. W nowym obiekcie na Bąkach od września ruszy także żłobek. – Mamy tam cztery oddziały żłobkowe. W sumie do wszystkich żłobków w Pruszkowie przyjęliśmy 300 dzieci. Nie dla wszystkich starczyło miejsca, około 150 maluchów nie dostało się, ale to też dla nas ważny sygnał na co musimy przygotować się w kolejnych latach – zaznacza naczelnik Wasiota.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.