Referendum przegłosowane w Podkowie i Milanówku

Region

Radni Podkowy Leśnej i Milanówka postawili kropkę nad i. Inicjatywa mieszkańców i zbiórka podpisów pod referendum w sprawie tzw. "wielkiej Warszawy" zakończą się sukcesem. Głosowanie 4 czerwca.

Na czartkowej sesji w Podkowie Leśnej decyzję podjęto jednomyślnie. – 4 czerwca! Wpiszcie w kalendarz! Rada Miasta Podkowa Leśna jednogłośnie podjęła uchwałę o referendum z inicjatywy mieszkańców, które odbędzie właśnie się 4 czerwca. Brawo podkowianie, dziękuję! Do akcji referendalnej dołączyły już rady 15 gmin, a będą dochodziły kolejne. Czy to zatrzyma pomysły polityków i zakusy na naszą samorządową niezależność? – zastanawia się Artur Tusińki, burmistrz Podkowy.

Pierwszą decyzję o przeprowadzeniu referendum podkowiańscy radni podjęli w lutym, a miało się ono odbyć na początku kwietnia. Zamiary te pokrzyżował wojewoda mazowiecki, który unieważnił uchwałę. W jego ocenie treść pytania referendalnego była nieprawidłowa. To z kolei wywołało dużą mobilizację wśród mieszkańców, którzy w ekspresowym tempie zebrali potrzebne podpisy pod inicjatywą przeprowadzenia głosowania. W czartek ich wysiłek oficjalnie poparli radni.

4 czerwca referendum odbędzie się nie tylko w Podkowie Leśnej, ale też w Michałowicach oraz w Milanówku. W tym ostatnim mieście radni również podjęli decyzję w czwartek. Trwaja starania, aby tego samego dnia o „wielkiej Warszawie” wypowiedzieli się mieszkańcy Pruszkowa. W najbliższy poniedziałek uchwałą  tej sprawie zajmą się także radni Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.