Ratownictwo medyczne wyjeżdża już z nowej siedziby

Region

Ratownicy medyczni zgodnie z planem, 1 czerwca rozpoczęli funkcjonowanie w wyremontowanym budynku przy ul. Andrzeja w Pruszkowie. Jego otwarcie nastąpiło w połowie maja.

O otwarciu wyremontowanego budynku pisaliśmy tutaj. Stał on pusty przez ostatnie trzy tygodnie, ale już wtedy Mieczysław Brągoszewski, dyrektor szpitala na Wrzesinie zapowiadał, że ratownictwo zmieni siedzibę w czerwcu. – Łączność z centralą nie może być zakłócona nawet na minutę – wyjaśniał wówczas Brągoszewski. Telekomunikacja Polska musiała mieć czas na przeniesienie numeru.

Wymarzonym terminem był 1 czerwca i udało się go dotrzymać. – Właśnie wróciłem z przeniesienia łączności. Wszystko odbyło się bez zakłóceń. Od teraz karetki będą wyjeżdżać z ul. Andrzeja i w nocy ratownicy spać będą już w nowym budynku – powiedział nam przed godz. 11.00 dyrektor szpitala.

Oprócz ratownictwa medycznego w budynku znajdą się również poradnie chorób piersi, kardiologiczna i przychodnia medycyny pracy. Do ich uruchomienia potrzebna jest jeszcze zgoda sanepidu wojewódzkiego, który kontrolę ma przeprowadzić w środę. Poradnie i przychodnia medycyny pracy będą uruchamiane sukcesywnie, w miarę zakupu mebli. – To wszystko odbędzie się jeszcze w czerwcu – zapowiedział Brągoszewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.