Radni złożyli ślubowanie

Pruszków

Uroczyste ślubowanie, wręczenie zaświadczeń o wyborze i mianowaniu oraz wyłonienie przewodniczącego i sekretarza – tak wyglądała pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Pruszków. 22 członków gremium szykuje się do ciężkiej pracy.

Wielomiesięczne wysiłki zostały zwieńczone. Młodzieżowa Rada Miasta Pruszkowa może pracować już pełną parą i realizować swoje pomysły. W poniedziałek, 19 grudnia, odbyła się pierwsza sesja gremium. – Obrady otworzył prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. W swoim wystąpieniu nie ukrywał wzruszenia związanego z powstaniem rady. Prezydent prowadził obrady do czasu wyłonienia przewodniczącego, którym został Jakub Pęksyk. Z kolei sekretarzem wybrano Sebastiana Cieślika. Podjęto również uchwałę o powołaniu Komisji Rewizyjnej. Warto wspomnieć, że podczas pierwszej sesji wręczono zaświadczenia o wyborze i mianowaniu. Odbyło się również ślubowanie – opisuje Anna Hejnowicz, radna Pruszkowa i inicjatorka Młodzieżowej Rady Miasta.

Powstanie młodzieżowego gremium poprzedzone było ciężką pracą. W lutym złożono wniosek o utworzenie rady, a w połowie maja udało się zakończyć prace nad statutem MRM. Kolejny ważny krok został wykonany 30 czerwca, kiedy powołano gremium. Młodzieżowa Rada Miasta Pruszkowa nabierała kształtów, ale nadal nie wiadomo było, kto wejdzie w jej skład. Kwestię tę wyjaśniono podczas listopadowych wyborów. – 13 członków pochodzi z grupy inicjatywnej ds. powołania RM. Te osoby od początku uczestniczyły w pracach nad realizacją projektu i angażowały się we wszystkie działania. Stanowią trzon i doskonale znają mechanizmy funkcjonowania tego ciała. Z kolei w drodze wyborów wyłoniono pozostałych 9 członków – podaje Hejnowicz.

Pruszkowska młodzież czerpała również z doświadczenia swoich rówieśników z Piaseczna. Zdobyta wiedza ułatwiła przejście drogi formalnej, ale stanowi również inspirację do podejmowania kolejnych wyzwań. – Wszyscy członkowie młodzieżowej rady są otwarci, mają fantastyczne pomysły i ogromny potencjał. Mogą liczyć na wsparcie ze strony radnych miasta Pruszkowa oraz prezydenta Jana Starzyńskiego. Warto zwrócić uwagę, że ich działalność stanowi ważne zadanie edukacyjne oraz fundament społeczeństwa obywatelskiego. Kolejne posiedzenie już w styczniu. Trzymamy za nich kciuki! – zapewnia inicjatorka MRM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.