Pumptracki nie mają szczęścia

Brwinów

To już czwarte podejście do przetargu na budowę pumptracków przy ul. Sochaczewskiej w Brwinowie. W trakcie poprzednich postępowań nie zgłosiła się żadna firma...

Pumptrack to specjalny tor dla rowerzystów, którzy mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy jednośladem, balansowanie na zakrętach i muldach. Brwinów na budowę takiego obiektu pozyskał dotację, jednak plany jej spożytkowania krzyżuje brak chętnych do wykonania prac.

– Pierwsze dwa przetargi na budowę pumptracków zostały unieważnione z powodu braku oferentów. Gmina Brwinów postanowiła więc wyłączyć z zamówienia tę część, której najbardziej obawiały się firmy specjalizujące się w budowie torów rowerowych, badania archeologiczne. Znalezienie cennych artefaktów na terenie inwestycji mogłoby sprawić, że nie udałoby się dotrzymać terminu określonego w warunkach przetargu. Teraz wiadomo już, że wykonawcy będą mogli bez obaw przystąpić do pracy. Gmina Brwinów zleciła pruszkowskiemu Centrum Archeologicznemu przeprowadzenie badań wykopaliskowych. Prace na obszarze stanowiska archeologicznego zakończyły się w drugiej połowie września – informuje urząd gminy.

Jak zapewniają urzędnicy, odbioru badań wykopaliskowych, podczas których znaleziono pozostałości dymarek oraz średniowieczny piec z materiałem ceramicznym, dokonał już przedstawiciel Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. – Teren został dopuszczony do zabudowy. Termin realizacji zadania został przesunięty, a kolejny trzeci przetarg na budowę pumptracków został ogłoszony na początku października br. Niestety i tym razem nie wyłoniono wykonawcy robót. W nowo ogłoszonym przetargu oferenci mogą składać swoje oferty do 4 stycznia 2019 r. Mamy nadzieję, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę. Budowa powinna być zakończona do końca września 2019 roku – dodają.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pumptracki nie mają szczęścia”

 1. Brwianowianin pisze:

  Serio? Czy ktos z tego bedzie korzystal, czy tylko bedzie zachwyt i laweczki sie przydadza ale napewnio nie rowerzystą

  • Tomek BRW pisze:

   Wyobraź sobie że ludzie korzystają z takich miejsc. Gmina dostała dofinansowanie na ten projekt więc nie rozumiem w czym problem. Niektórym naprawdę nic nie pasuje. No i na pewno nie to że nadal jest ten sam burmistrz. Ja serdecznie gratuluję panu burmistrzowi. Tak trzymac

 2. none pisze:

  Czy Brwinów to taka bogata gmina, że obecnie największym priorytetem jest budowa pumptracku? A może p. burmistrz nie chce pamiętać o problemach z odbieraniem śmieci, utrzymaniem czystości na drogach, czy nawet samych dróg w odpowiednim stanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły