PSE konsultuje plany rozwoju, w tym linię 400 kV

Region

Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiła konsultacje projektu „Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2018-2027.”. W dokumencie uwzględniono budowę linii wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa.

– PSE S.A. pełniące na terenie Rzeczypospolitej Polskiej funkcję Operatora Systemu Przesyłowego Elektroenergetycznego (OSP), poddają pod konsultacje projekt Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2018-2027 (dalej: PRSP). Strategicznym celem PSE jest budowa sieci szkieletowej opartej na napięciu 400 kV, która będzie zdolna do adaptacji planowanych scenariuszy rozwoju KSE, w tym w szczególności rozwoju sektora wytwórczego. Wartość zaplanowanych w perspektywie dziesięcioletniej inwestycji szacowana jest na blisko 13 mld zł – czytamy w komunikacie spółki.

Termin zakończenia budowy linii 400 kV z Kozienic do Ołtarzewa, która miałaby przechodzić przez gminy naszego regionu, wyznaczono na 2028 r.

Do dokumentu można zgłaszać uwagi do 13 lutego. – Wnioski (na formularzu dostępnym tu) należy przekazać na adres poczty elektronicznej: konsultacje-PRSP@pse.pl lub złożyć w siedzibie PSE S.A. w Departamencie Rozwoju Systemu, przy ul. Warszawskiej 165, 05-520 Konstancin-Jeziorna lub przesłać listownie na ww. adres siedziby PSE S.A. (Departament Rozwoju Systemu). W zależności od wybranej formy komunikacji w tytule wiadomości lub na kopercie należy dopisać: „Konsultacje projektu Planu rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną na lata 2018-2027 – informuje PSE.

Konsultowany plan można przeczytać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.