Przyznano dotację na rzecz bezdomnych zwierząt

Pruszków

Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt otrzymało dotację od miasta w wysokości niemal 160 tys. zł. Na co dokładnie zostaną spożytkowane przyznane środki finansowe?

Stowarzyszenie zostało powołane do życia w 2013 roku. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej PSnRZ, powstało ono z inicjatywy mieszkańców, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. To zadanie publiczne nie mogłoby odpowiednio funkcjonować bez dotacji ze strony miasta. Wraz z nowym rokiem prezydent Pruszkowa przyznał dotację stowarzyszeniu w wysokości niemal 160 tys. zł.

Środki zostaną spożytkowane na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt czasowo przebywających na terenie PSnRZ, leczenie psów oraz wolnożyjących kotów w tym finansowanie zabiegów kastracji, sterylizacji, usypiania ślepych miotów czy czipowania zwierząt bezpańskich, kampanie edukacyjne oraz koszty wynagrodzeń pracowników.

Pruszkowskie stowarzyszenie przy okazji otrzymania dotacji, podsumowało miniony rok. – Rok 2016 rozpoczął się już na dobre. Chcielibyśmy jednak na chwilę wrócić do tego minionego. Pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali nam w każdy możliwy sposób: odwiedzali pieski w Punkcie Adopcyjnym, przynosili dary dla psów i kotów, udostępniali zaginione zwierzaki, oraz pomagali regulować rachunki w lecznicach. Dzięki Wam w 2015 roku trafiło do nas 159 psów, z czego 91 powróciło do swoich właścicieli. Nowe domy znalazło 70 psów oraz 59 kotów. Dodatkowo, dzięki Waszym zgłoszeniom, zostało wysterylizowanych i wykastrowanych około 150 kotów wolno bytujących – czytamy na stronie internetowej PSnRZ.

Ponadto w ramach pozostałych działań związanych ze zwierzętami bezdomnymi, czyli zapewnieniu im miejsca w schroniskach, opieki weterynaryjnej, a także pożywienia kotom wolnożyjącym miasto zamierza przeznaczyć 210 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.