Przypominamy. Jutro zamykają ul. Sienkiewicza

Pruszków

Ważna informacja dla kierowców. Od 10 czerwca fragment ul. Sienkiewicza w Pruszkowie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Zmiany dotkną również pasażerów komunikacji.

W związku z II etapem przebudowy ul. Sienkiewicza, od niedzieli 10 czerwca 2018 roku ruch w obu kierunkach na odcinku od ul. Staszica do ul. Stalowej zostanie wstrzymany. Organizacja ruchu przewiduje całkowite zamknięcie ul. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Staszica na wysokości wjazdu do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej do ulicy Stalowej – poinformował nas Rafał Pszczółkowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jeśli chodzi o organizację ruchu na czas zamknięcia to zmian nie będzie na ul. Stalowej. Drogą nadal będzie prowadzony ruch samochodów od dworca PKP w kierunku osiedla Staszica. Objazd w stronę dworca PKP został wytyczony ul. Powstańców i ul. Chopina. I to właśnie na ul. Chopina od 10 czerwca wprowadzony zostaje zakaz parkowania. 

Kierowcy muszą się przygotować na spore utrudnienia. Warto podkreślić, że na skrzyżowaniu ul. Stalowej, ul. Plantowej i ul. Powstańców zmieni się pierwszeństwo. Od 10 czerwca drogami z pierwszeństwem będą ul. Stalowa i Plantowa, a ul. Powstańców będzie drogą podporządkowaną.

Zmiany odczują nie tylko posiadacze samochodów. Na czas zamknięcia ul. Sienkiewicza również autobusy będą kursować na zmienionych trasach. Linie pruszkowskie oznaczone numerami 2 i 6 w kierunku PKP będą kursować (od Osiedla Staszica) ulicami Plantową, Powstańców, Chopina, Kościuszki a następnie po normalniej trasie. Natomiast w kierunku os. Staszica autobusy pojadą ulicami Kościuszki, Sienkiewicza przy PKP, Stalową, Plantową.

Podróżni korzystający z linii zastępczych ZG i ZP oraz linii L23 również powinni przygotować się na zmiany. Na czas zamknięcia ul. Sienkiewicza zawieszone zostają przystanki PKP Pruszków i Urząd Skarbowy. Linia L23 w kierunku PKP pojedzie ulicami Powstańców, Chopina i Kościuszki, a linie ZG i ZP na kursach w kierunku Dworca Zachodniego zostaną skierowane na ul. Plantową, Powstańców, Chopina i Kościuszki. Objazdy w kierunkach przeciwnych pozostają bez zmian 

Do kiedy potrwają utrudnienia. – Inwestor budowy „Nowej Stacji”, który prowadzi przebudowę ul. Sienkiewicza, deklaruje zakończenie prac i przywrócenie pełnego ruchu od września 2018 r. – dodaje Pszczółkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.