Przybędzie sygnalizacji świetlnych

Region

Na ulicach zlokalizowanych w powiecie pruszkowskim przybędzie sygnalizatorów, ale takich które będą dyscyplinować kierowców. Wszystko po to, by było bezpieczniej.

Niestety polskie drogi nie są tak bezpieczne, jak być powinny. Nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. W najbardziej newralgicznych punktach Starostwo Powiatowe w Pruszkowie chce uruchomić system dyscyplinowania kierowców. Co to jest? To zestaw dwóch sygnalizatorów ustawionych po obu stronach jezdni. Z zewnątrz urządzenie trudno odróżnić od standardowych sygnalizatorów jakie możemy spotkać na skrzyżowaniach. Jednak działa inaczej, światła nie zmieniają się cyklicznie tylko pod wpływem wbudowanego czujnika. W normalnym trybie sygnalizator świeci ciągłym zielonym światłem, które zmieni się na czerwone w dwóch przypadkach: gdy kierowca przekracza dozwoloną prędkość, bądź gdy pieszy chce przejść przez jezdnię. 

System ten ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Wymusza na kierowcy poruszanie się z określoną prędkością, zaś pieszym umożliwia krótsze oczekiwanie na pasach. Powiat planuje wybudować takie sygnalizatory na ul. Pruszkowskiej w Nadarzynie – w rejonie skrzyżowania z ul. Wierzbową i kolejne nieopodal siedziby NSM. Takie urządzenia powstaną też w Woli Krakowiańskiej przy szkole podstawowej, w Młochowie również w tuż obok podstawówki, na ul. Piłsudskiego w Piastowie (tam też w pobliżu znajduje się placówka edukacyjna), w rejonie ul. Powstańców Warszawy w Brwinowie. 

Do przetargu wpłynęły trzy oferty. Firma MB7 złożyła najdroższą propozycję przekraczającą pół miliona złotych, kolejne przedsiębiorstwo Altum zaproponowało niewiele ponad 420 tys. zł, zaś najniższą cenę zaoferowała firma Viatar – 316 tys. zł. 

Wykonawca będzie miał 150 dni na instalację systemu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.