Przybędzie progów zwalniających w gminie Nadarzyn

Nadarzyn

Nadarzyński magistrat ogłosił przetarg na budowę progów zwalniających w kilku lokalizacjach. Sprawdźcie gdzie będziecie musieli zwalniać swoimi pojazdami.

Progi mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Kierowcy najczęściej narzekają z tego powodu, że muszą wyhamować pojazdy i przejechać przez poprzeczną nierówność – co umówmy się nie jest komfortowe. Natomiast zwolennicy to zazwyczaj mieszkańcy ulic, którzy często sami wnioskują o wykonanie takich spowalniaczy. Bo druga strona medalu jest taka, że kierowcom zdaża się przekraczać dozwoloną prędkość, nawet na małych uliczkach.

Przetarg dotyczy wykonania progów zwalniających na ul. Ogrodniczej w Wolicy, na ul. Starowiejskiej w Nadarzynie, na ul. Jeżynowej w Strzeniówce, na ul. Promyka w miejscowości Urzut oraz na ul. Środkowej w Ruścu. Na każdej z ulic pojawi się po kilka progów.

Maksymalny termin wykonania tego zadania określono na 30 lipca tego roku.

Niestety nie udało się rozstrzygnąć pierwszego z ogłoszonych postępowań. Wszystkie oferty przekraczały kwotę jaką gmina zamierzała wydać na ten cel.  Przedsiębiorstwo Handlowe „Cargo” zaoferowało niespełna 130 tys. zł, natomiast Firma Usługi Ogrodnicze blisko 120 tys. zł.

Najpewniej wkrótce należy spodziewać się kolejnego przetargu w tej sprawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.