Przewoził nielegalne papierosy, wpadł bo przekroczył prędkość

Pruszków

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali na autostradzie A2 kierowcę, który przekroczył prędkość. Ale jak się później okazało nie była to rutynowa kontrola... Mężczyzna przewoził w bagażniku kartony wypełnione wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy – łącznie 132 tys. sztuk gotowych papierosów.

28 lutego, we wtorek funkcjonariusze z pruszkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się później okazało mężczyzna pędził nie bez powodu, bo w bagażniku jego auta znajdowały się papierosy bez polskiej akcyzy. Sprawa została przekazana policjantom z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. 

– W wyniku czynności policjantów okazało się, że podróżujący passatem 43-letni mężczyzna i 31-letnia pasażerka pochodzący ze Szczecina, przewozili wyroby tytoniowe w postaci 132 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy polskiej. Narazili tym samym Skarb Państwa na stratę ponad 111 tysięcy złotych. Kierującego wraz z pasażerką zatrzymano, a towar zabezpieczony – poinformowała asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Zarzuty postawiono zarówno kierowcy jak i jego pasażerce. Za popełnione czyny grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.