Przetarg na nowe bloki unieważniony

Pruszków

Ul. Studzienna w Pruszkowie jeszcze poczeka na zmianę swojego oblicza. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” właśnie unieważniło przetarg na budowę nowych domów komunalnych.

Rejon ul. Studziennej z roku na rok się zmienia. Na pustych polach wybudowano nowe osiedla mieszkaniowe, przebudowano nawierzchnię ulicy. Solą w oku są tu tylko trzy stare budynki komunalne z numerami 8, 10 i 12. Te niebawem przestaną szpecić okolicę.

W październiku TBS „Zieleń Miejska” ogłosiło przetarg na budowę pięciu nowych domów komunalnych, w których znajdzie się 105 mieszkań. Bloki mają powstać na miejscu starych zniszczonych budynków. W ramach zadania wybrany w przetargu wykonawca miał również odpowiadać za rozbiórkę starych bloków. – Firma, która wygra przetarg będzie miała 19 miesięcy na wybudowanie tych obiektów. To bardzo duże zadanie. Szacujemy, że pochłonie około 16-17 mln zł – podkreślał w październiku Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS-u. – Liczymy na to, że przetarg uda nam się rozstrzygnąć jeszcze w tym roku. Roboty rozbiórkowe mogłyby ruszyć na początku 2017 r. – dodawał.

Niestety ten scenariusz nie jest już realny. TBS unieważnił właśnie przetarg na budowę pięciu budynków wielorodzinnych. Powód? Zbyt wysokie ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców. Najkorzystniejsza oferta wynosiła 17,8 mln zł. Tymczasem TBS na tę inwestycję chce przeznaczyć 15,5 mln zł. – Chcemy wprowadzić pewne zmiany w projektach, które nie rzutują na całą inwestycję, jeśli chodzi o wykonanie. Mają natomiast wpływ na koszt inwestycji. Liczymy na to, że w kolejnym przetargu już uda nam się znaleźć wykonawcę – zaznacza Piotrzkowski.

TBS rozważa również podzielenie przetargu. Chodzi o wydzielenie z zadania rozbiórki budynków. – Zastanawiamy się i nad takim rozwiązaniem, ponieważ jesteśmy w stanie zlecić je w trybie zamówienia z wolnej ręki. Obecnie prowadzimy rozeznanie na rynku. Z doświadczenia wiemy, że taka forma się sprawdza. W ten sposób rozbieraliśmy budynki przy Sienkiewicza i Obrońców Pokoju – podkreśla prezes TBS. – Rozbiórka budynków na Studziennej mogłaby ruszyć jeszcze  tym roku. Przetarg na nowe budynki również chcemy ogłosić jak najszybciej – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.