Przepust na 719 w remoncie do połowy grudnia

Region

Remont przepustu na drodze wojewódzkiej 719 w Podkowie Leśnej zakończy się w połowie grudnia. - Nie ma opóźnień w pracach - zaznacza Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Remont przepustu rozpoczął się we wrześniu tego roku. Od tego momentu jezdnię na ruchliwej trasie nr 719 zwężono do jednego pasa, a kierowcy pokonują kłopotliwy fragment wahadłowo. A nie jest to przeprawa łatwa. W godzinach szczytu w kolejce przed tymczasową sygnalizacją świetlną w obu kierunkach ustawia się sznur samochodów. Powodem narzekań jest cykl świateł na „wahadle”. Kierowcy wskazują na zbyt długą przerwę między wstrzymaniem ruchu z jednej strony, a „puszczeniem” go z drugiej.

Ostatnio pojawił się jeszcze jeden powód do obaw. – Jeżdżę tą trasą codziennie. I pomijając, że remont trwa już trzeci miesiąc, to nie wygląda aby szybko miał się skończyć, a podobno  po wszystkim miało być na początku grudnia – czytamy w wiadomości nadesłanej na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

Podobnych głosów na forach w mediach społecznościowych jest więcej. Jak więc wygląda zaawansowanie prac na tym odcinku? – Termin zakończenia to 14 grudnia. W tej chwili nic nie wskazuje na to, aby wystąpiły opóźnienia, o ile planów nie pokrzyżuje pogoda i opady śniegu – zapewnia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, które prowadzi prace. – W najbliższą środę będzie kładziona masa asfaltowa – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.