Przejście w końcu powstało

Nadarzyn

Mieszkańcy ul. Błońskiej w Nadarzynie nadal nie mogą uwierzyć, że doczekali się przejścia dla pieszych. Batalia była długa, ale opłacało się. Najważniejsze w tym przypadku jest bezpieczeństwo.

Starania o przejście dla pieszych w pobliżu targowiska przy Błońskiej ruszyły w 2015 roku. Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby poprawić bezpieczeństwo na drodze. Ul. Błońska stanowi główny szlak do szkoły dla dzieci, a przy tym jest niezwykle ruchliwa. Dla wszystkich było oczywiste, że budowa przejścia dla pieszych jest konieczna. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich był podobnego zdania, ale wojewoda mazowiecki uważał inaczej. Sprawę opisywaliśmy tu

W końcu w Nadarzynie mogli wznieść ręce w geście triumfu. – W dniu 24 sierpnia tego roku przy ul. Błońskiej w Nadarzynie, na wysokości targowiska, rozpoczęły się prace związane z budową przejścia dla pieszych. Sprawa budowy bezpiecznego przejścia w tym miejscu była poruszana przez mieszkańców wielokrotnie, również sam o to postulowałem. Ulica Błońska jest drogą wojewódzką, aby więc przystąpić do realizacji tego zadania, gmina musiała uzyskać zgodę Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Po spełnieniu oczekiwań zarządcy drogi i uzyskaniu wymaganych prawem pozwoleń, gmina przystąpiła do realizacji inwestycji. Od września mieszkańcy mogą korzystać z przejścia dla pieszych. Przy okazji wykonano również elementy odwodnienia drogi –  przedstawia Tomasz Siwa, radny gminy Nadarzyn.

Oprócz przejścia dla pieszych, na Błońskiej pojawiło się również ograniczenie prędkości do 30 km/h. – Poprawiło to bardzo bezpieczeństwo w tym rejonie Nadarzyna – podkreśla Tomasz Siwa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.