Przegląd kulturalny

Region

Zastanawiasz się, gdzie się wybrać w najbliższy weekend. Sprawdź, co się dzieje w regionie. Ciekawych wydarzeń jest jak na lekarstwo.

Kto z nas nie zna książki „Mały Książę”? To ponadczasowa baśń, która trafia do każdego niezależnie od wieku. Wspólnie będzie można ją czytać w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie przy ul. Warszawskiej 24. Chętni muszą wcześniej dokonać zgłoszenia ponad numerem (22) 723-65-54. Już 5 grudnia o 13.00 będzie można wczuć się w klimat baśni „Mały Książę”.

Aktywność zawsze jest w cenie. Każda para rąk jest cenna, razem można zrobić więcej. Z tego założenia wychodzą członkowie Stowarzyszenia Forum Pruszków, którzy organizują kolejne spotkanie „Forum dla aktywnych”. Podczas wydarzenia można będzie się podzielić się pomysłami dotyczącymi zmian w mieście. Organizatorzy zapraszają 5 grudnia o godzinie 16.00 do Miejskiego Ośrodek Kultury w Pruszkowie przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

W ramach Pruszkowskiego Klubu Filmowego odbędzie się pokaz filmu „Ze wszystkich sił”. To wzruszająca opowieść o niepełnosprawnym nastolatku, który chce zbliżyć się do swojego ojca. Film będzie można zobaczyć 5 grudnia o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie.

Co powinno nosić się zimą? Tego z pewnością dowiedzą się uczestnicy pokazu mody zimowej w Podkowie Leśnej. W Pałacyku Kasyno w roli modeli wystąpią dzieci. Pokaz odbędzie się 5 grudnia o godzinie 12.00.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a więc trzeba ubrać choinkę. Na warsztatach „Bożonarodzeniowe dekoracje docoupage” nauczysz się wykonywać ozdoby świąteczne. Start zajęć 5 grudnia o 10.00. Kolejna grupa rozpocznie warsztaty o 12.00. Gdzie nauczymy wykonywać się ozdoby? Warsztaty odbędą się w świetlicy gminnej w Kozerkach.

5 grudnia w godzinach 11.00-18.00 w odrestaurowanym dworze w Radoniach będzie można zapoznać się z ceramiką artystyczną, rzeźbami, obrazami. Nie zabraknie artykułów świątecznych, gatunkowych serów, konfitur, nalewek czy domowego chleba. Christmas Open House to ciekawa propozycja dla poszukujących rękodzieł oraz domowych smaków.

Jak zachować się przy stole? Wszyscy to doskonale wiedzą, ale tajniki można poznać podczas warsztatów savoir-vivre. 6 grudnia o godzinie 18.00 w świetlicy „Świetlik” w Rybiu przy ul. Spokojnej 23 odbędzie się lekcja właściwych zasad zachowania przy stole.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.