Przedszkole jednak w październiku?

Otrębusy

Dobiega końca budowa nowego przedszkola przy ul. Piaseckiego w Otrębusach. Obiekt powinien być gotowy we wrześniu, jednak jest ryzyko, że placówka zacznie działać miesiąc później.

Na nowe przedszkole w Otrębusach z niecierpliwością oczekują rodzice maluchów z tej i okolicznych miejscowości. Zastąpi ono placówkę przy ul. Wiejskiej. To oznacza nie tylko dużo lepszy standard, ale też więcej miejsca. Przedszkole pomieści setkę dzieci w czterech oddziałach (to prawie trzy razy więcej niż dotychczasowe). Rekrutacja została już przeprowadzona, najważniejszym więc pytaniem jest obecnie to, o termin zakończenia budowy.  

Plan zakłada, że placówka przyjmie dzieci we wrześniu. Możliwe jednak, że stanie się to miesiąc później. – Budowa idzie zgodnie z planem. Wszystko wskazuje na to, że wykonawca do połowy lipca skończy prace. Potem rozpoczną się procedury odbiorowe. Mamy wątpliwości, czy na 1 września zdążymy, bo jeszcze jest kwestia wyposażenia przedszkola. Ale najgorszym przypadku będzie to 1 października. Rodziców informowaliśmy pisemnie, że taka zwłoka może wystąpić – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Zostały jeszcze takie prace, których nie widać, a wymagają drobiazgowości – dodaje.

A co stanie się z budynkiem przy ul. Wiejskiej po przeprowadzce przedszkola na ul. Piaseckiego? Obiekt nadal ma służyć mieszkańcom. Jak już informwaliśmy, pomysł jest taki, aby zaczął tam funkcjonować ośrodek zdrowia, który zostałby przeniesiony z „Toeplitzówki”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.