Przedszkole i Żłobek Tuptuś z Brwinowa – wsparcie, pomoc i dobra zabawa

Brwinów

TUPTUŚ to brwinowska placówka oświatowa z 8-letnią tradycją, nastawiona na stały rozwój i doskonalenie wiedzy i umiejętności kadry pedagogicznej i wzbogacanie oferty.

Stopniowo poszerzając zakres współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin oraz instruktorami w ramach realizacji zajęć dodatkowych wspierających umiejętności i zainteresowania dzieci wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego. Obecnie w ramach działalności placówka prowadzi również Niepubliczny Żłobek Tuptuś, zapewniając opiekę dzieciom w wieku 1-3 lat, także tymi z deficytami rozwojowymi. Nasza kadra posiada kwalifikacje do objęcia dzieci wczesnym wspomaganiem rozwoju, które opiera się na współpracy psychologa, logopedy, terapeuty SI, nauczyciela korektywy oraz  doświadczonej kadry wychowawców. Ponadto pracujemy z dziećmi mającymi różny stopień zaburzeń psychoruchowych i nie tylko. Każde dziecko objęte jest fachową opieką pedagogiczną, w tym diagnozą osiągnieć dzieci i ich możliwości rozwojowych. Dzięki temu każdy rodzic otrzymuje pełną informację o rozwoju dziecka w sferze fizycznej, psychicznej oraz emocjonalnej.

Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom rodziców i ich dzieci oferujemy pobyt w przedszkolu w kilku „pakietach” np. „Przedszkole za złotówkę”. W Tuptusiu dzieci mogą rozwijać swoje predyspozycje i zainteresowania uczestnicząc w zajęciach dodatkowych, których oferta rokrocznie jest analizowana i wzbogacana. Dla dzieci, które dopiero rozpoczną przygodę z przedszkolem/żłobkiem organizujemy zajęcia adaptacyjne. Wiemy jak ważny dla rozwoju sfery poznawczej i społecznej jest kontakt ze środowiskiem przedszkolnym a nasze doświadczenie stanowi wsparcie dla każdego nowego, nieraz trudnego, kroku w przyszłość.

Nasza siedziba to duży, nowocześnie wyposażony budynek w pobliżu centrum miasta. Przestronny parking umożliwia rodzicom bezkolizyjne parkowanie. Otoczona zielenią, w sąsiedztwie Parku Miejskiego i z dala od ruchu ulicznego placówka zapewnia podopiecznym maksimum bezpieczeństwa a rozległy plac zabaw – swobodną aktywność ruchową. Budynek posiada 4 sale dydaktyczne z wyodrębnionymi łazienkami, salę zajęć specjalistycznych i rekreacyjnych, świetlicę, szatnię oraz stołówkę z własną kuchnią. Sale są przestronne, kolorowe, wyposażone w bogatą bazę dydaktyczną oraz sprzęt multimedialny. Ponadto placówka prowadzi świetlicę dla dzieci w wieku 7-12 lat, w której zapewniamy opiekę pedagogiczną, pomoc w odrabianiu lekcji, udział w zajęciach z języka angielskiego oraz wybranych zajęciach dodatkowych.

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Polsce posiadającą w swojej ofercie możliwość transportu naszych podopiecznych z domu do placówki i z powrotem do domu. Dzieci przewożone są Kinderbusem TUPTUŚ wyposażonym w dostosowane do wieku dzieci foteliki samochodowe. Dzięki tej opcji rodzice nie musza martwić się odległością do przedszkola oraz ryzykiem spóźnienia do pracy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.